מערכת דיחוס

שאיפת עשן היא אחת הסיבות העיקריות למוות ופציעות מסכנות חיים בעת שריפה. בשל כך מחייבות התקנות התקנתה של מערכת דיחוס (מערכת על-לחץ) בחדרי מדרגות של מבנים, המאפשרת יצירת חלל מילוט נקי מעשן בעת שריפה.

מה בעצם עושה מערכת דיחוס?

מערכת דיחוס מאפשרת שמירה על לחץ אוויר קבוע בחדרי המדרגות של המבנים בהם היא מותקנת. כך מהווים חדרי המדרגות דרך מילוט נקייה מעשן לדיירי הבניין בעת שריפה, ובמקביל מאפשרים ללוחמי האש להגיע לכל קומות הבניין על-מנת לכפות את הדליקה ובעת הצורך גם לחלץ אנשים.

היות ומדובר במערכת מצילת חיים, ועוד כזו הדורשת התאמה לתקנים מחייבים ואישור הרשויות טרם מסירת טופס 4, ישנה חשיבות של ממש לאיכות המערכת ולמרכיביה. מערכת הדיחוס של מטלפרס פתרונות חכמים הנה מערכת חכמה הכוללת מפוחים המחוברים ללוח חשמל ייעודי ומותקנים על גג הבניין. המפוחים דוחסים באופן רציף אוויר חיצוני באמצעות פיר ייעודי שעובר לאורכו של חדר המדרגות, בעוד רגשי לחץ המותקנים בחדר המדרגות מודדים את ההפרשים בין הלחץ בחדר המדרגות ללחץ האוויר החיצוני. בהתאם למדידות נותן לוח החשמל פקודה למערכת המפוחים לדחוס אוויר נקי ולאזן את הלחץ בחדר המדרגות, כך שיאפשר יציאה בטוחה מהבניין. בנוסף מכילה מערכת הדיחוס של מטלפרס פתרונות חכמים מנגנון אל-כשל מובנה אשר מוודא שבעת הצורך משחרר תריס עשן ממונע את העשן באופן טבעי, בהתאם לדרישות התקן. לא פחות חשוב: למערכת הדיחוס של מטלפרס מותקן גם פאנל כבאים, הממוקם בכניסה לבניין, ומאפשר לכבאים שליטה על המערכת בעת שריפה.

מערכת דיחוס

מערכת דיחוס
צור קשר
שיחה מהירה
קידום אורגני במנוע חיפוש בניית אתרים
Call
Mail