גלאי CO

המצפן החכם של מערכות אוורור חניונים

הצורך במערכות אוורור חניונים נגזר לא רק מתקני הבטיחות בארץ ובעולם, אלא גם מתחייב מעצם טיבו של החניון כמבנה, שכן לעתים קרובות מדובר במבנה תת-קרקעי, שמטבעו אינו מאוורר. בנוסף, היות והוא משמש לנסיעה וחנייה של רכבים הפולטים כמות בלתי מבוטלת של גזים מזהמים, כמו גם למעבר נהגים בדרכם ליעדם וממנו, הוא מצריך אוורור. על מנת לוודא בכל עת שהאוויר בחניון ראוי לנשימה יש צורך במערכת אוורור חניונים חכמה, המסוגלת לא רק לנטר את רמת האוויר הנקי אלא גם לתקן את המצב בכל עת שהוא אינו כזה.

אוורור חניונים – מערכת חכמה לאוורור וניהול עשן (גלאי CO)

Metalpress פתרונות חכמים פיתחה את המערכת המתקדמת מסוגה לאוורור וניהול עשן. מערכת ייעודית זו, פרי ניסיונה רב-השנים של החברה בנושא אוורור חניונים, מחזיקה בתפקיד כפול. בעתות שגרה היא משמשת לבקרה רציפה של האוויר בחניון, כאשר היא אחראית על פינוי הגזים הרעילים המצטברים בחניון והחלפתם באוויר נקי שהיא מזרימה. בעתות חירום, כאשר מתפתחת בחניון שריפה, אחראית המערכת על פינוי מהיר של העשן והזרמת אוויר נקי.

גלאי CO הם המצפן החכם של מערכות אלו לאוורור וניהול עשן בחניונים. הגלאים, המפוזרים במיקומים אסטרטגיים ברחבי החניון, מנטרים את רמות האוויר בחניון ובודקים את רמות האוויר המזוהם. כל גלאי ניתן לכיול פרטני, המאפשר קביעת רמות זיהום שונות בחלקיו השונים של החניון, בהתאם למבנהו הייחודי (אזורים שמצויים מעל פני הקרקע, אזורים בהם יש פתחי אוורור טבעי, וכן הלאה). הגלאים החכמים מודדים באופן רציף את רמות ה-CO ppm בחניון, וכאשר רמת האוויר המזוהם עולה על זו המוגדרת במערכת מפעילים הגלאים את מערכת האוורור. בנוסף, גלאי ה-CO מודדים באופן רציף גם את גובה הטמפרטורה בחניון, כך שכאשר הם מגלים עלייה קיצונית בטמפרטורה הם מתריעים על התפתחות פוטנציאלית של שריפה בחניון עוד בטרם החלו מערכות האוורור וניהול העשן לפעול. מערכות האוורור וניהול עשן של Metalpress פתרונות חכמים כוללת גלאי CO אלחוטיים מתקדמים, המאפשרים התקנה ללא כבילה, המקנה לחניון מראה מינימליסטי ואסתטי.

אוורור חניונים באמצעות מערכת אוורור וניהול עשן הכוללת גלאי CO טומנת בחובה יתרונות רבים:

  • התרעה מוקדמת על שריפה בחניון
  • בקרה מיטבית של רמות האוויר בחניון
  • התנהלות אוטומטית, מהירה ויעילה
  • רמת בטיחות גבוהה
  • חיסכון בתשתיות ועלויות כבילה
  • זרימת אוויר קבועה בכל מקום בחניון
  • תאימות לכל תקני בטיחות האש הישראליים
  • גלאי ה-CO תואמים לתקן VDI2053 האירופי

 

להורדת המפרטי הטכני
עבור גלאי CO מדגם C50-CO-MB לחצו כאן

 

להורדת המפרטי הטכני עבור
גלאי CO אלחוטי מדגם LoRa לחצו כאן

צור קשר
שיחה מהירה
קידום אורגני במנוע חיפוש בניית אתרים
Call
Mail